Till Startsidan...

Tillbaka...

 

Information från styrelsen

 

Styrelsemöte

15 augusti 2005

Hej Alla TKF medlemmar!
På styrelsemötet igår beslutades att flytta jubileumsfesten som skulle varit nu på lördag den 20/8. Anledningen är att vi ska arrangera S:t Erikspaddeln den 30/8. Vår barn- och ungdomsverksamhet som nu är igång på riktigt är något vi länge väntat på. Men krafterna räcker inte riktigt till att både arrangera S:t Erikspaddeln och jubiléet (dessutom är det snart KM). Därför flyttar vi jubileumsfesten till i vinter och tar den i samband med årsmötet i februari.
 
Arne Hyckenberg för TKF:s styrelse
 
PS
Kom gärna och titta och hjälp till på tävlingen den 30/8 (tisdag kväll). Det brukar vara ett 40-tal ungdomar från olika klubbar med på tävlingarna. Kom och heja på TKF:s deltagare.
Det vore också roligt om många kom till vårt klubbmästerskap. Det är torsdag den 8/9 kl 18.00 (ön runt) och söndag 11/9 kl 13.00 (kortlopp 200 och 500 m). Alla kan delta. Vill man inte paddla kan man hjälpa till eller vara publik.
DS

   

Tillbaka...

styrelsen@tullingekanot.se